Без категорії

До Дня пам’яті жертв голодоморів

До Дня пам’ті жертв голодоморів в Градизькій спецшколі-інтернаті відбувся відкритий захід. Зведена група школярів в рамках самопідготовки під керівництвом вихователя Верменич Тетяни Миколаївни провели вечір пам’яті.

Такі заходи допомагають школярам краще пізнати свою історію, витоки своєї нації. Той біль не мав би існувати, але… Зараз завдання нового покоління українців нагадати всьому світові про страшну загибель мільйонів мешканців України, знайти відповідальних і не дозволити викривлення історії.

День пам’яті жертв голодоморів — щорічний національний пам’ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада.

Традиційно в цей день громадяни відвідують поминальне богослужіння і покладають символічні горщики з зерном та свічками до пам’ятників жертвам голодоморів в Україні. У церемоніальних заходах біля Меморіального знаку «Свічка пам’яті» в Києві також беруть участь перші особи держави, керівники іноземних країн, парламентів та міжнародних організацій, урядовці з різних країн, дипломати, представники релігійних конфесій, регіональні делегації, громадські і культурні діячі, свідки Великого Голоду.

О 16:00 оголошується загальнонаціональна хвилина мовчання, після чого по всій Україні відбувається акція «Запали свічку», в рамках якої всі охочі несуть свічки до пам’ятників жертвам. В акції також можна взяти участь, запаливши свічку в своєму вікні.

Посилання на статтю з Вікіпедії

Ми пам’ятаємо і стверджуємо – НІКОЛИ ЗНОВУ!